Česká mincovna ve spolupráci s Českou národní bankou pravidelně vydává ucelenou sadu českých oběžných mincí, které jsou doplněny pamětním žetonem a uloženy do elegantního balení s motivy České republiky. Ani rok 2021 není výjimkou.
Limit objednávky 1 kus na klienta. Objednávky s vyšším počtem kusů budou stornovány.
S kovovými platidly přicházíte do styku téměř každý den, ale zamysleli jste se někdy nad tím, co vlastně vyobrazuje jejich reliéf? Korunová mince nese Svatováclavskou korunu a dvoukoruna předkládá gombík – tedy ozdobný šperk z časů Velkomoravské říše. Mince s vyššími nominálními hodnotami pak patří architektuře České republiky. Pětikoruna připomíná legendární Karlův most přes řeku Vltavu. Desetikoruna patří Petrovu – tedy panoramatu brněnské katedrály svatého Petra a Pavla. Dvacetikoruna je věnována pomníku svatého Václava z pražského Václavského náměstí. Padesátikoruna, která byla v roce 1993 vyhlášena nejkrásnější oběžnou mincí světa, nese seskupení Karlova mostu, Národního divadla, kostela sv. Mikuláše a Pražského hradu s katedrálou sv. Víta – čili jedinečných staveb charakteristických pro naše hlavní město.
V sadě najdete šest oběžných mincí, které byly vyrobeny šetrnějším způsobem než peníze, jež se dostávají do oběhu. Na každé minci je vyražen letopočet 2021. Reliéf doprovodného pamětního žetonu, který je dílem medailéra Davida Kružliaka, předkládá pražské architektonické skvosty a světoznámá česká řemesla – vinařství, pivovarnictví, sklářství, lázeňství i pořádání mezinárodního filmového festivalu.
Balení sady má podobu česko-anglického leporela plného fotografií a zajímavostí o pamětihodnostech České republiky.
Autor: kolektiv autorů
Razila: Česká mincovna a.s.
Hrana 0/0: jako platné oběžné mince